„Budowanie profesjonalnego wizerunku zawodowego w nowym miejscu pracy”
– sprawozdanie ze szkolenia stacjonarnego przeprowadzonego w MAM Na Kozłówce
W dniu 24 czerwca 2024 w siedzibie krakowskiego Miejsca Aktywności Mieszkańców
Na Kozłówce odbyło się precedensowe w historii Stowarzyszenia Rezylium, stacjonarne
i w pełni darmowe szkolenie poświęcone tematyce rozwoju kompetencji. Tematem przewodnim spotkania było: „Budowanie profesjonalnego wizerunku zawodowego w nowym miejscu pracy”. Wydarzenie zostało zainicjowane przez członków założycieli stowarzyszenia, a sam autorski program szkolenia opracowano specjalnie na tę okazję przez prowadzących.
Zaproponowana problematyka spotkania przyciągnęła w gorące letnie popołudnie
7 uczestników. Nadrzędnym celem szkolenia było zapoznanie słuchaczy z istotną – z punktu widzenia rynku pracy – wiedzą z zakresu etykiety i autoprezentacji. Przeprowadzenia inicjatywy edukacyjnej podjęli się: Karolina Wideł – Prezeska Zarządu Rezylium, doświadczona specjalistka ds. administracji, managerka licznych projektów poświęconych realizacji postulatów koncepcji CSR & ESG w branży budowlanej, oraz Rafał Rabenda – wiceprezes stowarzyszenia, specjalista branży gościnności, wieloletni manager średniego szczebla zarządczego w sektorze turystycznym oraz kulturalnym.

Program szkolenia stworzono na zasadach konwersatorium z elementami warsztatowymi pozwalającymi na bieżąco przećwiczyć przekazywane treści, ułatwiając przyswajanie praktycznych umiejętności. Całość podzielono na trzy taktyczne części:
CZĘŚĆ PIERWSZA:
- Ramowa prezentacja działalności Stowarzyszenia Rezylium,
- Wprowadzenie do etykiety – storytelling: „Zapraszamy
na bankiet służbowy”,
- Etymologia i współczesne znaczenie wyrazu „etykieta”. Różnice między etykietą biznesową i towarzyską,
- Założenia etykiety biznesowej,
- Różnice kulturowe w biznesie,
- Trening dobrych manier – szlifowanie wizerunku profesjonalisty.
CZĘŚĆ DRUGA:
- Czym jest autoprezentacja?
- Komunikacja werbalna i niewerbalna,
- Błędy pierwszego wrażenia,
- Doskonalenie umiejętności autoprezentacji,
- Przeciwdziałanie stresowi,
- Warsztaty pisania profesjonalnego życiorysu zawodowego (CV).
CZĘŚĆ TRZECIA:
- Konsultacje CV z uczestnikami szkolenia.
Uczestnicy szkolenia w ankiecie ewaluacyjnej docenili nie tylko wysoką wiedzę merytoryczną prowadzących, lecz także ich doskonałe zdolności w dzieleniu się nią. Słuchaczom spodobała się przede wszystkim interaktywna formuła spotkania, możliwość wzięcia udziału w dyskusji i podzielenia się własnymi doświadczeniami zawodowymi. W kwestionariuszu zasygnalizowano, że wydarzenie trwało stosunkowo krótko, mając na uwadze obszerną agendę szkolenia.
W przyszłości planowane są kolejne warsztaty poświęcone doskonaleniu kompetencji miękkich z dziedziny etykiety biznesowej, efektywnej autoprezentacji i profesjonalizacji wizerunku zawodowego.
Wszystkim uczestnikom czerwcowego szkolenia serdecznie dziękujemy za czynną partycypację w wydarzeniu, pozytywny odbiór oraz wszystkie konstruktywne komentarze. Wyrażamy przekonanie, że spotkanie zarówno zaowocowało szeregiem nowych użytecznych umiejętności, jak i zainspirowało do dalszego samodzielnego eksplorowania wartościowych treści
i codziennego treningu wzorowych manier i autoprezentacji. Szczególne podziękowanie należą się także Miejscu Aktywności Mieszkańców Na Kozłówce za udostępnienie przestrzeni szkoleniowej
oraz sprzętu konferencyjnego, zapewnienie wspaniałej atmosfery i nielimitowanego dostępu
do wody ratującej życie w czerwcowej atmosferze nadchodzących wakacji.
Zapraszamy na kolejne szkolenia!
